Şirketler Hukuku

Şirketler hukuk, ticari şirketlerin kuruluşu, birleşmesi, ayrılması ve devri, şirketlerle olan hukuki ilişkilerin düzenlenmesi ve incelenmesi ile ilgili düzenlemeleri içeren bir ticaret hukuku dalıdır. Kısacası ticaret şirketlerine ilişkin hukuki ilişkileri inceler. Türk Ticaret Kanunu, Türkiye’nin doğrudan yabancı yatırımlara kapısını açacak pek çok yenilik getirmiştir. Bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile sizlere bu fırsatlardan faydalanma ve konu hakkında detaylı bir yardım imkanı sunuyoruz.

Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku başlıca kıymetli evraklar olan çek, bono, poliçe gibi bir çok alanı kapsayan konuyla ilgilenmektedir. Kar amacı güden ticari faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli olan kıymetli evraklara ilişkin her türlü ihtilaf meseleleri incelenmektedir. Bu alanda, bu tür evrakların kullanılması, düzenlenmesi, tedavülden kalkması gibi tüm konularda destek sağlanmaktadır.

Şirketler hukuku alanında en önemli fayda, şirketin kurulması ve ardından ekonomik hayatta faaliyetlerini sürdürebilmesi için uyulması gereken kuralları göstermesidir.

Baytan Hukuk Bürosu olarak, şirket hukuku dahilinde ihtiyaçlarınıza yönelik olarak şirket kuruluş sözleşmelerinin oluşturulmasından alacaklıların tenfizine kadar geniş bir kapsamda danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Hukuksal Danışmana İhtiyacınız mı Var?

Bizimle iletişime geçin!