Enerji Hukuku

Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kullanılmasını ve vergilendirmesini düzenleyen hukuk dalı Enerji Hukukudur. Genel olarak, elektrik, doğalgaz, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG), petrol piyasası ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili alanlarda faaliyet göstermektedir. Dünya üzerindeki gelişen ve değişen durumlar yüzünden enerji konusu önemini daha çok göstermiştir. Toplum geliştikçe bu alanda hukuki ihtiyaç artmıştır. Bu gelişen ihtiyaç ise Enerji Hukukunun oluşmasını sağlamıştır. Enerji kaynaklarının azalması veya bilinçsizce kullanılması gibi nedenler dolayısıyla ulusal ve uluslararası olarak belirli kurallar oluşturulmuştur. Detaylı olarak oluşturulan enerji kaynaklarının tespiti, kullanımı, üretimi ve çıkarılması kuralları ve bu kurallara uymamanın yaptırımı enerji hukukunda belirlenmiştir.

Sürekli olarak gelişen bir alan olduğu için değişken bir yapıya sahip bu alanda müvekkillerimiz güvenilir bir hizmet sağlamaktayız.

Baytan Hukuk Bürosu olarak, uzun yıllar deneyime sahip başarılı avukatlarımız ile sizlere en iyi hizmet kalitesini sunuyoruz.

Hukuksal Danışmana İhtiyacınız mı Var?

Bizimle iletişime geçin!