İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

İş ve sosyal güvenlik hukuku, çalışanların ve işverenlerin karşılıklı haklarının hukuken nasıl kullanılacağını anlatan bir hukuk dalıdır. İşçinin işten çıkarılmasından emeklilik sürecine, işverenin işten çıkarılma ve fesih süreçlerinin tamamını içeren geniş kapsamlı bir konudur. Çalışma hayatında kişilerin karşılaşabileceği problemlerde hukuki olarak korunmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Çalışma ilişkilerinin ve bunlara dayalı çalışma koşullarının tarihi, insanlık tarihi kadar eskidir. Günümüzde çalışan ve işveren ilişkileri geliştiği ve değiştiği için gün geçtikçe önemi artan bir alan olmuştur. İş hukuku kuralları ile oluşturulan bir iş ilişkisinin iş sözleşmesine dayalı olması gerekmektedir.  Kişilerin hak ve özgürlüklerini bilmesi ve yönetebilmesi için hukuki danışmanlık hizmeti almak büyük önem taşımaktadır.

Anti Damping

İş ve sosyal güvenlik hukuku oldukça geniş kapsamlı bir konudur. Oluşan veya oluşabilecek problemlerin çözümlerini detaylı bir şekilde içeren bu hukuk dalı kişiler için büyük önem arz etmektedir.

Baytan Hukuk Bürosu olarak, müvekkilimize iş ve sosyal güvenlik hukuku kapsamında uzman avukatlarımız ile profesyonel bir destek sağlamaktayız.

Hukuksal Danışmana İhtiyacınız mı Var?

Bizimle iletişime geçin!