Vergi Hukuku

Kamu hukuku içerisinde yer alan vergi hukuku, devletin mali ve kamu gelirleri gibi konuları hukuki yönden inceleyen bir alt daldır. Mali hukukun gelir yönünü ifade etmek istediğimizde vergi hukuku ortaya çıkmıştır. Devletin kamu yetkisi sayesinde elde ettiği tüm kamu gelirlerini kapsamaktadır..

Vergi hukukunun ana konuları;

  •         Vergi Ceza Hukuku
  •         Vergi İcra Hukuku
  •         Vergi Yargılama Hukuku
  •         Uluslararası Vergi Hukuku
  •         Vergi Usul Hukukudur.
Vergi Hukuku
Baytan Hukuk Bürosu olarak müvekkilimize, profesyonel avukatlarımız ve kaliteli danışmanlık hizmetimiz ile çözüm yolları sunuyoruz.

Vergi hukukunun en temel kaynaklarından biri anayasadır. Bireyler açısından kamu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla finansmanına, ilkeler doğrultusunda vergi yoluyla katılmak hem bir zorunluluk hemde bir ödev niteliğindedir. Kamu giderlerini karşılamak için tahsil edilen vergiler karşılıksızdır. Bu doğrultuda, vergi ödeme yükümlülüğünde yaşanabilecek uyuşmazlıklar veya usulsüzlükler gibi bir çok sorunda hukuki yol ile çözüm getirilmektedir. Müvekkillerimize bu konuda haklarını savunmaları konusunda profesyonel bir destek sunuyoruz.

Geniş ve kapsamlı olan vergi hukuku konusunda sonradan problemler olmaması için güvenilir ve tecrübeli bir ekip ile yola başlamanız gerekmektedir. Küçük bir hata büyük sıkıntılara neden olabilir.

Hukuksal Danışmana İhtiyacınız mı Var?

Bizimle iletişime geçin!