Uluslararası Ticari Hukuk

Uluslararası ticaret hukuku, farklı ülkelerdeki yerleşik şirketler veya tüccarlar arasındaki mal ve hizmet satışı veya uluslararası ticari sözleşmelerle ilgilenen hukuk alanıdır. Bu alandaki yargı yetkisinin heterojenliği dolayısıyla uluslararası ve ulusal hukuk kurallarına tabidir. Ülkeler arası gelişen sosyal ve ticari ilişkiler sayesinde bu alanının gittikçe değer kazanması şaşırtıcı olmayacaktır. Uluslararası ticaret hukukunda kullanılmakta olan tüm hukuki kurallar sistemin etkin, adil ve eşit bir biçimde çalışmasına yöneliktir.

Yabancı müvekkillerin Türkiye içerisinde veya Türk müvekkillerin yurtdışına iş kurma ve işletme faaliyetlerinde, uluslararası ticari uyuşmazlık, dava ve tahkim süreçleri gibi geniş bir kapsamda hukuki danışmanlık sağlanmaktadır.

Uluslararası Ticari Hukuk
Uluslararası ticaret hukukunun kapsamlı ve değişken yapısı dolayısıyla müvekkillerimize yönelik oluşabilecek zarar, tazminat veya cezai riskler konusunda, uzman avukatlarımız ile sizlere düzenleme, denetleme ve yargı alanlarında destek olmayı hedeflemekteyiz.

Hukuksal Danışmana İhtiyacınız mı Var?

Bizimle iletişime geçin!